Karboksyterapia

Karboksyterapia, czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla (nazywanym „cudownym gazem”) okrzyknięta została przełomem w kosmetologii, medycynie estetycznej oraz trychologii. Zabieg jest mało inwazyjny, a jego skuteczność w zakresie wielu problemów estetycznych została potwierdzona klinicznie. Karboksyterapia polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym podawaniu kontrolowanych dawek czystego, medycznego dwutlenku węgla.

Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. Produkowany przez komórki w procesie spalania tlenu odpowiada za regulację przepływu krwi. Podany przez nas w trakcie zabiegu CO2 zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych, a tym samym poprawia mikrokrążenie. Odpowiedzą tkanek na podanie dwutlenku węgla jest reakcja zapalna której efektem jest stymulacja produkcji kolagenu, odnowa komórkowa oraz remodeling skóry. Wrażliwość na działanie CO2 wykazuje także tkanka tłuszczowa. Podskórnie wprowadzony gaz zmienia się w kwas węglowy, który „rozpuszcza” komórki tkanki tłuszczowej. Zwiększone ukrwienie prowadzi natomiast do poprawy drenażu limfatycznego, zwiększenia metabolizmu i usuwania zniszczonych komórek w opracowywanym obszarze ciała. Efektem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej, wymodelowanie sylwetki oraz poprawa struktury skóry.

 

Wskazania do zabiegu:
– cienie, „worki” wokół oczu, rewitalizacja skóry wokół oczu
– cellulit
– miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki
– rozstępy
– łysienie, wzmacnianie włosów
– rewitalizacja i poprawa elastyczności skóry
– profilaktyka przeciwstarzeniowa, remodeling skóry twarzy, szyi i dekoltu- łuszczyca
– rozszerzone naczynia krwionośne („pajączki”)

Zwykle wykonuje się serie 6 – 12 zabiegów w odstępach 4-7 dni. Częstotliwość oraz ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie.

Karboksyterapię z powodzeniem łączymy z innymi zabiegami t.j. mezoterapia igłowa, mikroigłowa, peelingi chemiczne, nici liftingujące tworząc indywidulne protokoły zabiegowe.

Zapraszamy na darmowe konsultacje kwalifikacyjne do zabiegu.

CENNIK
UMÓW TERMIN