Laseroterapia

Najnowszej generacji, medyczny laser IPL ePulse (następca IPL iPulse). Wyprodukowany przez brytyjską firmę Energist Medical Group – światowego lidera w zakresie medycznych i estetycznych systemach laserowych. Sprzęt, który w rękach profesjonalistów gwarantuje skuteczne i bezpieczne zabiegi z zakresu:

  • depilacji laserowej,
  • zamykania naczyń/redukcji rumienia,
  • redukcji przebarwień,
  • leczenie zmian trądzikowych,
  • fotoodmładzania

Dlaczego wybraliśmy IPL ePulse?

Z założenia wybieramy sprzęt najwyższej klasy. Laser IPL ePulse jako jeden z nieliczny posiada ATEST SPRZĘTU MEDYCZNEGO. Charakteryzuje się najwyższą skutecznością i bezpieczeństwem wykonywania zabiegów, a jego funkcjonowanie oparte jest na przełomowej technologicznie i wykorzystywanej jedynie w tych urządzeniach formule tzw. “kwadratowego impulsu.” Technologia kwadratowego impulsu została opatentowana i w żadnym innym IPL-u nie jest stosowana. Jest to technologia wykazująca się najwyższym bezpieczeństwem i skutecznością zabiegową dowiedzionymi w trakcie kilkuletnich badań klinicznych.

IPL ePulse otrzymał Europejski Certyfikat Medyczny (CE 0120 medical mark), Certyfikat ISO (ISO 9001:2000 & ISO 13485:2003), a bezpieczeństwo i skuteczność wykonywania zabiegów przy pomocy IPL ePulse została potwierdzona przez Amerykańską Agencję Leków i Żywności (FDA No. K060216).

W jaki sposób system IPL ePulse walczy
z defektami skórnymi?

Działanie systemu polega na wytwarzaniu silnych impulsów świetlnych w zakresie 530-1200 nm, które pochłaniane są przez odpowiednie struktury skóry np. hemoglobinę (w przypadku zamykania naczyń) lub melaninę (redukcja przebarwień, depilacja laserowa) prowadząc do ich bezpowrotnego zniszczenia.

Przeciwwskazania do zabiegów laserowych:

1. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym (wit.C, kwasy owocowe, pochodne wit.A należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
2.Terapia doustna retinoidami (np.Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
3.Leki światłouwrażliwiające (beta-karoten, retinoidy miejscowo, tetracykliny, antybiotyki z doksycyklinami czy sulfonamidami, sterydy, leki przeciwcukrzycowe, mocząpędne, NLPZ, leki obniżające stężenie cholesterolu, beta-blokery, psolareny, leki antyarytmiczne, leki hormonalne) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
4. Przyjmowanie ziól światłouwrażliwiających (dziurawiec, nagietek, rumianek, herbatki figura, miłorząb, jeżówka, szałwia, arcydzięgiel) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
5. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią
przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
6. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po
insolacji naturalnej lub w solarium to 4-6 tygodni.
7. „Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg możliwy jest po jej ustąpieniu
8. Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.
9. W dniu zabiegu i dzień wcześniej prosimy nie spożywać alkoholu
10. Ciąża, karmienie piersią
11. Nieuregulowana cukrzyca, nieuregulowane nadciśnienie, hemofilia, kolagenozy, padaczka, porfiria, fotodermatozy, bielactwo, łuszczyca, nowotwory
12. Skłonność do przebarwień, keloidów
13. Choroby psychiczne

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Zapraszamy do gabinetu na bezpłatne konsultacje. Nasz kosmetolog indywidualnie określi Państwa kwalifikacje do zabiegu, wykluczy przeciwwskazania, wytłumaczy w jaki sposób przygotować skórę do zabiegu i jak pielęgnować ją bezpośrednio po jego wykonaniu.

Co poza sprzętem wpływ
na efektywność zabiegów?

Ogromne znaczenie ma dobór prawidłowych parametrów zabiegowych. Jedynie głęboka znajomość tematu i kwalifikacje personelu gwarantują profesjonalne podejście do wykonywania zabiegów laserowych. W naszym gabinecie zabiegi przy użyciu IPL ePulse przeprowadza specjalista kosmetolog – mgr Ewelina Cywińska.

Postępowanie po zabiegu

1. Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:
– myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą,
– nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli zabieg dotyczył pach – depilacja),
– stosować preparaty łagodzące typu
– delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
– preparaty o działaniu złuszczającym, leki światło uczulające, zioła wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

– nie wyrywać włosów minimum 6 tygodni po zabiegu – w przypadku depilacji
2. Insolacja naturalna lub w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami UVA, UVB o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).

Rodzaje zabiegów

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to obecnie najskutecznieja metoda trwałej redukcji owłosienia. Działanie systemu polega na wytwarzaniu silnych impulsów świetlnych w zakresie 530-1200 nm, które wybiórczo pochłaniane są przez barwnik obecny we włosie (melaninę). Światło zamieniane jest na ciepło, które niszczy struktury mieszka włosowego, odpowiedzialne za jego wzrost.

Należy zaznaczyć, że zabiegi działają jedynie na włosy w fazie wzrotu. Ponieważ nie wszystkie włosy rosną jednocześnie i część z nich pozostaje w stanie “uśpienia”, zabiegi dają pożądany efekt po serii około 6 zabiegów wykonywanych w odstępach 4-6 tygodni.

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie twarzy jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą odnowy skóry. Impulsy świetlne stymulacją komórki skóry właściwej do produkcji nowego kolagenu i elastyny, czyli włókien odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej gęstości i jędrności skóry, wpływają także na redukcję przebarwień oraz zmian naczyniowych. W efekcie skóra zyskuje na jędrności, jednolitym kolorze, strukturze, a drobne zmarszczki ulegają spłyceniu.

Należy pamiętać, że remodeling skóry jest etapem długotrwałym – dlatego, aby uzyskać zadowalające efekty należy wykonać serię około 6-8 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni.

Dodatkowe informacje
Dodatkowe informacje

Redukcja rumienia/Rozszerzonych naczyń

Medical IPL ePulse to bezinwazyjna redukcja rumienia oraz likwidacja drobnych, rozszerzonych naczyń krwionośnych – tzw. pajączków. Odpowiednio dobrane impulsy świetlne zostają pochłonięte przez obecną we krwi hemoglobinę. Pochłonięta energia zostaje zamieniona na ciepło, co powoduje obkurczenie naczynia, a następnie jego zamknięcie. Zabieg jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny.

W zależności od rodzaju zmian zaleca się wykonanie 4-10 zabiegów w odstępie 1-3 tygodni.

Redukcja przebarwień

Przebarwienia, czyli zaburzenia barwnikowe powstające na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze lub nierównomierne jej rozłożenie. Impulsy świetlne emitowane przez IPL ePulse zostają wybiórczo pochłonięte przez nagromadzony miejscowo barwnik, który ulega podgrzaniu i zniszczeniu. Po zabiegu zmiana barwnikowa może ulec ściemnieni, a po kilku dniach jej powierzchnia złuszczaniu.

Dla uzyskania pożądanego efektu konieczne jest niekiedy wykonanie kilku zabiegów w odstępach 1-3 tygodni.

Dodatkowe informacje
Dodatkowe informacje

Redukcja zmian trądzikowych

erapia IPL ePulse wykazuje skuteczność w redukcji zmian trądzikowych oraz potrądzikowych. Impulsy świetlne powodują szybsze gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Jest to zatem świetna metoda zarówno leczenia jak i podtrzymania już uzyskanych efektów farmakoterapii. Należy bowiem pamiętać, że w większości przypadków trądzik jest chorobą przewlekła i prawidłowa pielęgnacja skóry, prowadzona po leczeniu, znacznie wydłuża okres remisji zmian.

Docierająca do skóry energia IPL ePulse działa destrukcyjnie na bakterie odpowiedzialne za tworzenie zmian trądzikowych oraz redukuje pracę gruczołów łojowych. Widocznym efektem uzyskanym po wykonaniu serii zabiegów jest złagodzenie zmian trądzikowych i znaczna poprawa stanu skóry.

Dodatkowe informacje
CENNIK
UMÓW TERMIN