Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to sposób na wydobycie naturalnego piękna, które bez wątpienia kryje w sobie każda kobieta. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą lub nie chcą nosić tradycyjnego makijażu, a także dla tych, którym wciąz brakuje czasu na jego wykonywanie. Makijaż permanentny polega na tzw. zapigmentowaniu danej okolicy, używając specjalnie do tego przeznaczonych pigmentów, a pamiętać należy o tym, że sama pigemntacja odbywa się w skórze – w wartwach położonych co prawda dużo płycej niż np. w tatuażu, jednak nie jest to praca na powierzchni skóry, co skutkuje efektem trwałym – permanentnym – i utrzymuje się bez względu na to, czy nakładamy na twarz inne kosmetyki czy też nie, bez względu na porę dnia, porę roku, czy pogodę.

W ofercie gabinetu znajdą Państwo pigmentację brwi oraz ust. Pracujemy zarówno ręcznie jak i maszynowo, dzięki temu jesteśmy w stanie w sposób precyzyjny dostosować metodę do oczekiwań i typu skóry klienta.

Brwi – metoda Microblading

Microblading – jest to metoda pigmentacji manualnej, w którym jedynym narzędziem pracy jest tzw. pen oraz specjalistyczne ostrze do microbladingu. Pigmentacja ta dotyczy jedynie brwi. Na skórze klienta “rysujemy” dodatkowe włosy w miejscach gdzie ich brakuje lub nie ma ich wcale. Microblading daje niesamowicie subtelny efekt, często nie jest w ogóle zauważalny na twarzy klienta, brew wygląda po prostu pełniej, a wciąż naturalnie. Nie jest to jednak metoda przeznaczona dla każdego – posiadaczki cer tłustych, mieszanych, porowatych i bardzo wrażliwych narażone są na migrację oraz nieestetyczne osadzanie się pigmentu, dlatego takim osobom zaleca się korzystanie z pigmentacji maszynowych, w przypadku których mamy dużo większą kontrolę nad procesem gojenia się i ostatecznym rezultatem. Nie jest to także metoda wysoce trwała – taki zabieg trzeba powtarzać nieco częściej, niż w przypadku innych metod. Przez niektórych microblanding nazywany jest makijażem półpermanentnym.

Brwi – metoda Microshading

Microshading – należy także do metod pigmentacji ręcznej, narzędziem pracy jest pen oraz ostrze do microshadingu. Doskonale nadaje się do pigmentacji skór wrażliwych ze względu na niewielkie podrażnianie okolicy zabiegowej. Sprawdzi się także u osób, którym zależy jedynie na delikatnym podkreśleniu oczu, gdyż po wygojeniu daje efekt brwi subtelnie przyciemnionej, wypełnionej cieniem. Nie jest to metoda rekomendowana osobom z dużymi ubytkami brwi, gdyż bardziej precyzyjna i trwała w takich przypadkach okazuje się pigmentacja maszynowa.

Brwi – pigmentacja maszynowa

Maszynowe metody pigmentacji – cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją niezawodną trwałość oraz uniwersalność. Z zabiegu może skorzystać każda osoba (bez wyraźnych przeciwwskazań zdrowotnych), bez względu na cechy osobnicze, takie jak typ czy kolor cery oraz kształt łuku brwiowego czy też ilość wyrastających z niego włosów. Istnieje wiele metod pigmentacji maszynowej – przy pomocy urządzenia do makijażu permanentnego możemy pigmentować brwi imitując metodę microblading, możemy stworzyć mniej lub bardziej intensywne ombre czy też piksele, dzięki którym brew wydaje się puszysta i lekka – ogranicza nas jedynie wyobraźnia oraz uodobanie klienta. Korzystając z maszyn do PMU możemy pigmentować nie tylko brwi, a także usta, powieki górne i dolne oraz wiele innych.

Usta – pigmentacja maszynowa

Usta – pigmentacja maszynowa – to idealne rozwiązanie dla wszystkich kobiet, dla których podkeślone usta są nieodłącznym elementem codziennego makijażu. Makijaż permanenty ust podkreśli ich kontur, wyrówna niedoskonałości i nierównomierny koloryt. Zapomnisz o konturówkach i kolorowych pomadkach po każdym jedzeniu czy sporcie. Kolor pigmentu dobieramy na podstawie Twojego typu urodu, koloru czerwieni wargowej oraz preferencji.

Ile czasu utrzymuje się makijaż permanentny?

Ogólnie makijaż permanentny w celu jego zachowania w estetycznej formie należy powtarzać średnio co 1-1,5 roku. Jednak zachowanie pigmenatu w skórze zależne jest od wielu czynników, ale najważniejszym z nich jest rodzaj skóry klienta. Im bardziej tłusta skóra, tym intensywniejsza praca gruczołów – to sprzyja szybkiemu wydzielaniu się pigmentu wraz z łojem i potem, przez co u posiadaczek takich cer zabieg należy powtarzać częściej – mniej więcej raz w roku. Z kolei kobiety z cerą cienką i suchą, mogą pozwolić sobie na powtarzanie zabiegu nawet raz na 1,5 roku lub niekiedy 2 lata. Ogromną rolę odgrywa także tryb życia klienta – osoby, które kochają słońce czy też częstą eksfoliację muszą pogodzić się z tym, że trwałość makijażu będzie w ich przypadkach dużo bardziej ograniczona. Ważny jest także właściwy dobór metody – microblading jest z natury makijażem permanentnym, który należy powtarzać częściej, natomiast przy pigmentacjach maszynowych trwałość jest automatycznie wydłużona – dlatego tak ważna jest rozmowa z linergistą, który pomoże przy doborze właściwej metody.

Na czym pracujemy?

Jakość jest dla nas na pierwszym miejscu, dlatego do pracy wybraliśmy wysokiej klasy sprzęt Diva oraz certyfikowane nieorganiczne pigmenty marki Swiss Color, Doreme, Diva. Nasza specjalistka od makijażu permanentnego Katarzyna Srebr stale podnosi swoje kwalifikację uczesntnicząc w licznych szkoleniach oraz konferencjach. Jeśli od jakiegoś czasu myślisz o makijażu permanentnym, zastanawiasz się jaka metoda byłaby dla Ciebie najlepsza, masz wątpliwości czy pytania to zapraszamy na bezpłatną konsultację do Kasi, która odpowie na pytania oraz rozwieje wszystkie wątpliwości.

Jak przebiega zabieg?

Każdy zabieg rozpoczyna wykonanie rysunku wstępnego miękkimi kredkami na twarzy klienta oraz poddanie go ocenie. Po akceptacji i naniesieniu ewentualnych zmian i poprawek przechodzimy do doboru odpowiedniego koloru pigmentu oraz właściwej pigmentacji. W trakcie zabiegu klient znieczulany jest płynnym lub żelowym preparatem do tego przeznaczonym.

Klient jest informowany o każdym z etapów zabiegu oraz na każdy ma wpływ. Należy jednak pamiętać o tym, że wybierając dany gabinet i decydując się na zabieg automatycznie w pewnym stopniu powierzamy swój wygląd osobie wykonujacej zabieg. Warto w tej sytuacji odpowiednio wcześniej zapoznać się z portfolio danej osoby i zdecydować się na makijaż tylko i wyłącznie, jeśli poczucie estetki linergistki jest zgodne z naszym. Nie oznacza to oczywiście, że narzucamy nasze zdanie klientom – staramy się zawsze znaleźć kompromis zarówno w kwestii koloru pigmentu jak i kształtu brwi. Jednak jeśli takiego kompromisu nie udaje się znaleźć, to choć szanujemy zdanie i upodobania każdego z naszych klientów, nikt nie wykona zabiegu niezgodnie ze sztuką makijażu permanentnego.

CENNIK
UMÓW TERMIN