Diagnostyka

Diagnostyka problemów w obrębie skóry głowy, w tym przede łysienia jest procesem skomplikowanym i wymaga niekiedy, poza badaniem klinicznym wykonania badań bochemicznych, dokładnej analizy włosów oraz skóry głowy. W chwili obecnej dostępnych jest szereg badań, które zwiększają szanse na postawienie prawidłowej diagnozy, a co za tym idzie rozpoczęcie prawidłowej terapii. Badania diagnostyczne są również przydatne w monitorowaniu efektów leczenia.

Możliwości diagnozy

Konsultacja trychologiczna z trichoskopią

Konsultacja to najważniejszy i podstawowy etap działań trychologicznych. Na jej podstawie ustalane jest dalsze postępowanie. Przeprowadzana przez specjalistę trychologa, składa się z zebrania obszernego wywiadu oraz wykonania trichoskopii czyli badania skóry głowy przy pomocy mikrokamery. Dzięki temu jesteśmy w stanie określić stan naszej skóry głowy, obecność pewnych struktur w jej obrębie, pracę gruczołów łojowych oraz jakość naszych włosów. Trichoskopia jest przydatna nie tylko w diagnozowaniu problemów związanych z włosami i skórą głowy ale także w monitorowaniu postępu choroby oraz efektów leczenia.

Informacje o zabiegu

Trichogram

Jest to metoda diagnostyczna polegające na pobraniu ok. 100 włosów ze skóry owłosionej głowy i badaniu pod mikroskopem stanu ich korzeni. Badanie daje informacje na temat aktywności (dynamiki) choroby i szybkości oraz typu wypadania włosów, a także pozwala na wykluczenie niektórych przyczyn nadmiernego wypadania włosów.

Informacje o zabiegu

Biopsja skóry owłosionej głowy

Biopsja to badanie histopatologiczne, które polega na pobraniu wycinka skóry z obszaru owłosionej głowy i ocenie mikroskopowej jej fragmentu. Wycięcie drobnego fragmentu tkanki wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Biopsje skóry owłosionej głowy wykonuje się w przypadku kiedy ocena kliniczna jest niewystarczająca do ustalenia diagnozy.

CENNIK
UMÓW TERMIN