Trychologia

Trychologia jest rozwijającą się dziedziną, która zajmuje się nowatorskim podejściem do pielęgnacji skóry głowy oraz włosów, także w przypadku takich problemów jak:

– wypadanie, osłabienie włosów, łysienie (np. androgenowe, plackowate), przerzedzenia włosów, łupież, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, tłusta skóra głowy/łojotok, suchość, podrażniona skóry głowy, włosy zniszczone, rewitalizacja/działanie przeciwstarzeniowe/profilaktyczne.

Skóra głowy i włosy to skomplikowane struktury, w obrębie których występuje wiele przypadłości chorobowych i estetyczny – każda z nich wymaga innego podejścia terapeutycznego.

Mieszki włosowe są strukturą, która przez całe życie przechodzi cykliczne przemiany (tzw. cykl wzrostu włosa): od wzrostu włosa po jego wypadanie, by ponownie przejść do fazy wzrostu. Mówiąc prościej – w miejscu starego włosa, który wypada pojawia się nowy. Niekiedy jednak, pewne czynniki wywołują znaczne wypadanie włosów (powyżej normy) lub ich ścieńczenie, a także nie pozwalają przejść mieszkom włosowym w fazę wzrostu – na miejscu starego włosa nie pojawia się nowy. W ostateczności prowadzi to do widocznego przerzedzenia włosów.

Proces łysienia, jest skomplikowany: może przebiegać w różnych mechanizmach i być powodowany przez wiele czynników. Dlatego najistotniejszym punktem terapii trychologicznej jest diagnostyka problemu oraz opieka specjalistów z różnych dziedzin.

Gabinet TRYCHODERM jako jedyny w Słupsku oferuje kompleksową opiekę specjalisty trychologa i dermatologa. Podstawą naszych działań jest pełna diagnostyka problemu, na podstawie której dobieramy odpowiednią terapię farmakologiczną oraz pielęgnacyjną.

Jednak trychologia to nie tylko walka z problemami w obrębie skóry głowy i włosów. To także codzienna jej pielęgnacja, nawilżanie, oczyszczanie, działanie przeciwstarzeniowe, dostarczanie jej składników odżywczych, stymulujących itp. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podarować swojej skórze głowy nieco więcej niż mycie.

Diagnostyka
Zabiegi trychologiczne
CENNIK
UMÓW TERMIN